Gültekin Eğitim ve Danışmanlık

Üniversiteye Giriş

Üniversiteye Giriş

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), Türkiye’de yükseköğretime geçiş sisteminin ilk basamağıdır. Yükseköğretim Kurumu tarafından 2010 yılından beri uygulanmaktadır. YGS; Temel Türkçe, Temel Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Temel Fen Bilimleri olmak üzere 4 bölümden oluşur. Her bölümden 40 soru olmak üzere toplamda 160 soru sorulmaktadır. Sınav süresi, tek oturumda 160 dakikadan oluşmaktadır. YGS’den sonra tercih yapabilmeleri için öğrencilerin en az 150 puan, Lisans Yerleştirme Sınavı’na girebilmeleri için ise herhangi bir puan türünde en az 180 puan almaları gerekmektedir.

YGS’de herhangi bir puan türünde 180 ve üzeri puan alan öğrenciler Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) girmeye hak kazanırlar. Sınav oturumlar halinde yapılmaktadır. YGS ve LYS dönemi birçok öğrencinin korkulu rüyasıdır. Öğretmenin öğrenciye olan doğru yaklaşımı sayesinde, bu sınavların gelecekleri için bir amaç değil araç olduğu gerçeği öğrencilere benimsetilerek beraber bu korkunun üstesinden gelinebilir.

Derslerimizin içeriği:
  • Kişiye özgü eğitim sistemi ile birebir dersler veya seviyelere göre belirlenmiş 2 ya da 3 kişilik özel ders grupları,
  • Düzenli olarak yapılan deneme sınavları ile öğrencinin performans takibi,
  • Yoğunlaştırılmış soru çözümü ve etüt programları ile eksik konu tekrarları
  • Ara Sınıf Öğrencilerine, sınıf geçme ve not yükseltme amacıyla özel ders takviyeleri.

NOT: YGS – LYS Özel Ders Hazırlık Programı kontenjanımız 12 kişi ile sınırlıdır. Ayrıntılı bilgi için lütfen bizim ile iletişime geçiniz.