Gültekin Eğitim ve Danışmanlık

Liseye Geçiş

Liseye Geçiş

Liseye geçiş, 8. sınıf sonunda yapılan TEOG sınavı ile belirlenir. Bu sınav, ortaokulda görülen derslerden oluşmaktadır. İçerik, müfredat ve soru kalitesi olarak aslında çok da zor olmayan TEOG, öğrencilerin içinde bulundukları gelişim dönemi ve bu dönemin getirdiği problemler sebebiyle gerek veliler gerekse öğrenciler için oldukça zorlayıcı bir sürece dönüşebilir. Erken dönem ergenlikte, gelişimsel olarak yoğun duygusal çatışmalar yaşayan öğrenciler, artan sınav stresi ve ailelerinin sınava yönelik beklentilerini karşılama baskısının yanı sıra, toplum tarafından kabullenilme veya aile tarafından sevilme gibi duyguları tamamen TEOG sınavının sonucuna bağlayabilirler. Böylece öğrencide kabullenilmiş çaresizliğin veya aile içi ilişkilerin bozulmasına kadar giden problemli bir dönemin temelleri atılmış olabilir. Biz öğrencilerimiz ile mümkün olduğunca erken yaşlarda tanışmak istiyoruz. Küçük yaşlarda, öğrencilerimize belli bir çalışma kültürü ve disiplini kazandırmaya çalışıyoruz. Bu süreçte onların hem eğitmenleri hem de yol arkadaşları olabilmek en büyük amacımız.

Önemsediklerimiz:
  • “Çalışma saatleri sadece çalışmak içindir” prensibiyle zamanı verimli bir biçimde kullanmayı öğretmek,
  • Eğlence ve ders zamanları arasındaki dengeyi sağlayabilme becerisini kazandırmak,
  • Yazarak çalışmanın önemini kavratmak,
  • Çalışma arzusu kazandırmak ve motivasyonu daima yüksek tutmak,
  • Planlı ve günlük çalışma sistemini yerleştirmek.
  • Gültekin Eğitim-Danışmanlık olarak, sizlere yüzlerce saat özel ders, binlerce adet soru vadetmiyoruz; öğrencilerimize disiplinli çalışmayla birlikte planlama becerisi ve çalışma arzusu kazanmalarında yardımcı olmayı vadediyoruz.
  • Aklınızdaki tüm soru işaretleri için, sizleri ofisimize bekliyoruz.
  • Gültekin Danışmanlık olarak, sizlere yüzlerce saat özel ders, binlerce adet soru vadetmiyoruz; öğrencilerimizin disiplinli çalışmayla birlikte, planlama becerisi ve çalışma arzusu kazanmalarında yardımcı olmayı vadediyoruz. Aklınızdaki tüm soru işaretleri için sizleri ofisimize bekliyoruz.